تجربه های کسب و کاررویدادهای کارآفرینی

Nordic Business Forum 2015 قسمت اول

مطلبی که می خواهم در موردش بنویسم، اولین مطلب در رابطه با رویداد های کارآفرینی است که در آن ها شرکت می کنم یا احساس می کنم که می تواند تجربه شرکت کردن در آن ها برای خوانندگان سایت فهمیدم، سودمند باشد.

امروز و فردا یعنی 1 و 2 اکتبر 2015 يك برنامه خيلي جذاب در هلسينكي برقرار می شود كه توسط Nordic Business Forum برگزار مي شود كه مي خواهم مشروح سخنراني ها را در اينجا بازگو كنم. در اين پست تلاش می کنم تا به طور مختصر جمع بندي سخنراني هاي امروز را بنویسم و در پست هاي بعدي وارد جزئيات هر كدام از سخنراني ها مي شوم. اميدوارم که بتواند براي كساني كه به اين مباحث علاقه مند هستند و دسترسي و امكان حضور نداشتند مؤثر باشد. اين رويداد براي دوره ششم در فنلاند برگزار مي شود و نسبت به دوره اول آن در سال ٢٠٠٩ كه فقط ٨٠ شركت كننده داشت رويداد امسال ٥٥٠٠ شركت كننده به طور حضوري و به همين تعداد شركت كننده هايي را در سه کشور و ٨ شهر مختلف اولو، تامپره، اسپو، تالین، اسلو، لاپنرانتا، یووسکوله و کوئوپیو (Espoo, Tampere, Oulu, Kuopio, Jyväskylä, Lappeenranta, Oslo and Tallinn) به شكل مجازي پخش زنده (live streaming) در اين رويداد گرد هم آورد.

سخنران اول آقاي جان سي ماكسوئل (John C. Maxwell) بود كه باركتاب هاي او در مورد رهبري آشنا بودم. جان يكي از معروف ترين نويسندگان در حوزه رهبري و مديريت است كه در اين سخنراني در مورد ٥ اصل اثرگذاري صحبت كرد و به خوبي نشان داد كه رهبري مترادف با اثربخشی است و ٢ قانون از قوانين ٢١ گانه اي كه براي رهبري مؤثر مي داند و در كتاب پر فروشی به نام 21 قانون رد نشدنی رهبری را توضيح داد و در ادامه به مراحل مختلف اثر بخشي پرداخت.
وی کتاب بعدی خود را نیز در این برنامه معرفی کرد که تا چند روز آینده انتشار پیدا می کند.

nbf2015-Fahmidam.net

سخنران دوم خانم آريانا هافينگتن (Arianna Huffington) بود كه در مورد اثر شبكه هاي اجتماعي و رسانه هاي ديجيتال سخن گفت. وی از بنیان گذاران رسانه آنلاین هافینگتن پست است.

سخنران سوم خانم نيلوفر مرچانت (Nilofer Merchant) كه از تجربه اولين ملاقاتش با استيو جابز در سيليكون ولي گفت و با توجه به اينكه كتاب او به نام ١١ قانون براي ارزش آفريني در عصر اجتماعي به عنوان بهترين كتاب كسب و كار در سال ٢٠١٢ شناخته شده در ارتباط با ارزش بخشي اجتماعي سخن راند.

سخنران چهارم آقاي گاي كاوازاكي (Guy Kawasaki) كه از نخستين همراهان شركت اپل و از مشاورین سابق گوگل بود و در رابطه با هنر اختلال در شركت ها صحبت كرد.

در بین برنامه ها هم مصاحبه های کوتاه با کارآفرینان برقرار بود و نیز فرصت هایی برای شبکه سازی آنلاین از طریق سایت برلا (Brella) و با استفاده از تماس های اسکایپی فراهم آورده شده بود.

قابل توجه اين كه در ادامه اين گردهمايي فردا نيز با 6 سخنراني دیگر توسط سخنرانان زير اجرا خواهد شد:
بن برنانكه (Ben Bernanke)، گري كاسپاروف (Garry Kasparov)، بیورن والروس (Björn Wahlroos)،  کیت جی کانینگهام (Keith J. Cunningham)، متّه لوکّه (Mette Lykke)، سایمون سینک (Simon Sinek)

کلید واژه ها: کارآفرینی، گاي كاوازاكي، نيلوفر مرچانت، آريانا هافينگتن، جان سي ماكسوئل، فنلاند، هلسینکی، استیو جابز، سیلیکون ولی،Brella، Nordic Business Forum 2015، John C. Maxwell، Arianna Huffington، Nilofer ، Merchant،Guy Kawasaki، بن برنانكه، Ben Bernanke، گري كاسپاروف، Garry Kasparov، بیورن والروس، Björn Wahlroos، کیت جی کانینگهام، Keith J. Cunningham، متّه لوکّه، Mette Lykke، سایمون سینک، Simon Sinek

دیدگاه بگذارید

avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  Subscribe  
مرا آگاه کن از