روزنگاشته ها

قالب بندی سایت و جنس مطالب نگاشته شده

https://growingyoungereachday.files.wordpress.com/2011/06/pen-and-notebook.jpg

چند روز پیش داشتم به این فکر می کردم که این سایت بهتر است از چه قسمت هایی تشکیل شده باشد؟
در جوابش این پست را نوشتم…

اعترافات:
این بخش شامل مسائلی است که شاید یک مقداری شخصی تر باشد و دربرگیرنده مواردی است که تصمیمی برای تغییر یک روند غیر سودمند گرفته شده و همه ما هم می دانیم که کجا روندهای مضر در زندگی مان جریان دارد (البته برخی با سرپوش گذاشتن، پنهان کردن و یا انکار کردن قصد دارند خود را از این روندهای زندگیشان، بری کنند اما به نظر می رسد در حال شیره مالیدن سر خود هستند!) شاید گفتنش کمی دردناک باشد و شاید به دلیل همین دردناکی بسیاری از ما عنوانش نمی کنیم و مانند آتشی که در زیر خاکستر نیمه خفته است مترصد فرصتی است که سر برآورد و چنان کند که چنان شود!

سفرنامه:
این بخش اختصاص به مطالبی دارد که در مسافرت ها برایم جالب بوده است و شاید برای این که یک تصویری از آن چه تجربه کرده ام ارائه کند. آن چیزی که پیش از سفر نسبت به آن مقصد می انگاشته ام و آن چیزی که در سفر برایم رخ داده است معمولا دو چیز بسیار متفاوت بوده اند. و البته آن چیزی که به واقعیت نزدیک تر است (که سعی می کنم بدون عبور از صافی ذهن خودم و بدون جانبگیری، هر چند نهایتا امکان پذیر نیست!) بر روی این کاغذ دیجیتالی بیاورم.

آرزوها و رویاها:
همه ما در زندگی خود چیزهای فانتزی و گهگاه خارق العاده ای تصور می کنیم که تجسم دنیا با وجود این آرزوها برایمان بسیار شیرین تر و خواستنی تر است. بسیاری از این آرزوها بر می گردد به دوران کودکی و بسیاری نیز هم چنان از کودک یک بزرگسال می تواند بر بوم دائما متغیر هستی تابانده شود. (به شرطی که فریب سن شناسنامه ایش را نخورد و با وجودِ نشان داده شدن غیر ممکن هایی که جهان به مرور قصد دارد به فرد ثابت کند تا او را از آرزو کردن منع کند، هم چنان این گرمی را در دلش حفظ کند) من به شخصه احساس می کنم که جدای از این شمار آرزوها که براورده شدنشان را فراموش می کنیم آن عده دیگر که نومیدانه خودمان فراموششان می کنیم قابلیت تحقق یافتن را دارند، به شرطی که مانند دوران کودکی، بزرگ بخواهیم و از زمین خوردن و باختن مایوس نشویم و تلاش کردن را رها نکنیم. حال ممکن است واقعا هم نتوانیم آن آرزو را در جامه عمل ببینیم ولی چه بسا آرزوهایی که دیگران کرده بودند و ما آن ها را عملی کردیم و خودشان نبودند و نیستند که بخواهند ببینند. فکر می کنم که نه تنها آرزو بر جوانان عیب نیست بر کهنسالان و کودکان و نیز نسل های نیامده لازم است!

https://growingyoungereachday.files.wordpress.com/2011/06/pen-and-notebook.jpg

مهرورزی نیکان روزگار:
سال ها پیش بود که ایده زیبایی را در این وبلاگ دیدم به نام آدم های خوب شهر که بر خلاف بیشتر دستگاه ها و بنگاه های خبرپراکنی الکترونیکی و پوست و گوشتی (انسانی) که تمایل به پخش اخبار منفی دارند به قشنگی خوبی های آدم های شهر را که من و تو و دیگران هستیم به تصویر می کشید که شوربختانه ادامه نیافت. در سایت دکتر علیرضا شیری عزیز هم بخشی به نام مردمان خوب این دیار هست که گهگاهی این نیکان روزگار را معرفی می کند.
فکر می کنم که مستقل از این که کجای این کره آبی و خاکی قرار داریم، در شهریم یا روستا، در جمعیم یا تنها، چیزهای زیبایی توسط دیگر انسان ها برایمان اتفاق می افتد یا خودمان برای دیگران رقم می زنیم که قابلیت انعکاس دارد.
تلاش می کنم که دست کم هفته ای یک مورد از این خوبی ها و زیبایی ها را برایتان باز گو کنم و خوشحال می شوم که شما هم هر جای این زمین بزرگ هستید و هر خوبی به نظرتان رسید در کامنت ها بگذارید یا اگر طولانی می شود به نشانی
Info at fahmidam dot net
ایمیل کنید تا به نام شما (در صورت تمایل) منتشر شود. چیزی که فکر می کنم بتوان به عنوان خروجی از این کارها به دست آورد و اکنون به ذهنم می رسد این است که:
1. بکوشیم تا به این افراد خوب، این مهرورزی ها را یادآوری کنیم تا هم انگیزه بیشتری برای ادامه دادن خوبی هایشان داشته باشند، هم به عنوان ملاکی باشد برای تمایز این افراد از دیگران.
2. خودمان هم ببینیم کجا می توانیم برای دیگران این محبت را به گونه دیگری جبران کنیم.
3. دانی که چرا خدا تو را داده دو دست من معتقدم که اندر آن سری هست
یک دست به کار خویشتن پردازیم وان دست دگر ز دیگران گیریم دست (شاعرش را نمی شناسم)

رویدادهای کارآفرینی:
کارآفرینی یکی از علایق من است و به شخصه بعضی از رویدادهای این عرصه را دنبال می کنم و سعی می کنم تا بتوانم شما را نیز از این رویدادها و یا نمونه های موفق در این زمینه باخبر سازم.

تجربه های کسب و کار:
در این دسته تجربه های خودم از کسب و کارها و یا چیزهایی که از کسب و کارهای دیگران فهمیده ام را برای شما نقل می کنم. معرفی ایده هایی که قابلیت ایجاد کسب و کار جدید دارند و یا نوآوری های شرکت های موفق هم می تواند موضوع این بخش از سایت باشد.

معرفی کتاب های سودمند:
در این قسمت کتاب هایی که به نظر من یا دوستانم خوانده شده و سودمند دانسته شده اند معرفی می شوند و می کوشیم تا آن چه به درک ما رسیده است برای شما نیز نقل کنیم تا یا به ایجاد علاقه ای منجر شود که شما نیز آن کتاب ها را مطالعه کنید و یا این که اگر فرصت ندارید که به دریا بروید، از سوغاتی ما از دریا که در بطری فهممان ریخته شده است بنوشید و بسیار نکو می شود اگر شما نیز برای من و دیگر مخاطبان بطری خرد و فهم به عنوان پیشکشی بیاورید.

بهبود مهارت های فردی:
در این بخش از سایت به مهارت های فردی پرداخته خواهد شد و راهکار هایی برای بهبود هر کدام از این مهارت ها نظیر: رهبری، مدریرت شخصی، مدیریت زمان، مدیریت تصمیم گیری، سخنوری، فکر کردن، تمرکز و موارد دیگر ارائه خواهد شد.

روزنگاشته ها:

این دسته حاوی مطالبی است که از اتفاقات روزمره استخراج می شود و اگر در دیگر قالب ها قرار نگیرد، این عنوان برای آن برازنده تر خواهد بود.

پی نوشته: این پست ممکن است به مرور به روز رسانی شود و اگر شما هم پیشنهادی دارید برای بهبود این تقسیم بندی ها خوشحال می شوم که مرا آگاه کنید.

کلید واژه ها: قالب بندی سایت، اعترافات، سفرنامه، آرزوها و رویاها، مهرورزی نیکان روزگار، رویدادهای کارآفرینی، معرفی کتاب های سودمند، روزنگاشته ها، تجربه های کسب و کار، بهبود مهارت های فردی

دیدگاه بگذارید

avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  Subscribe  
مرا آگاه کن از