تجربه های کسب و کاررویدادهای کارآفرینی

مرور مختصری به رویداد سال آینده NBF 2016 بخش اول

رویداد سال بعد که پیش از تمام شدن رویداد فعلی بیش از 3500 صندلی اش فروش رفت! با اسم رمز Advantage و تحت سه موضوع دیجیتالی شدن، بازاریابی و فرهنگ برگزار خواهد شد.

در حوزه دیجیتالی شدن، سخنرانان Des Traynor, Scott Galloway, Dick Costolo, Peter Diamandis خواهند بود. در این پست و در دو پست دیگر به اختصار این افراد را معرفی خواهم کرد.

پیتر دیاماندیس که مدرک ژنتیک مولکولی و مهندسی هوافضا دارد مدیر عامل و رئیس شرکت XPRIZE و از موسسان Planetary Resources و HLI است.

اکس پرایز، جهان را به سمت نوآوری های اساسی که به انسانیت بهره می رسانند سوق می دهد. این کار به وسیله طراحی و انتشار جوایز تشویقی انجام می پذیرد. مثلا زمانی که 10 میلیون دلار برای فضاپیمای خصوصی توسط بنیاد انصاری اکس پرایز اختصاص داده شد (که خانم انوشه انصاری و آقای امیر انصاری از جمله اهدا کنندگان اصلی آن بودند) یا جایزه 10 میلیون دلاری برای تولید خودروهای اکس پرایزی که در صد مایل 1 گالون بنزین مصرف می کنند.

او در پروژه HLI، بر روی افزایش طول عمر مفید انسان کار می کند. کتاب پر فروشِ “فراوانی- آینده از چیزی که فکر می کنید بهتر است” و کتاب “بی باک: چگونه بزرگ شوید، ثروت بیافرینید و بر جهان اثر بگذارید” از آثار مکتوب وی به شمار می رود. این دو کتاب را به تازگی سفارش داده ام و قصد دارم که هر دو را به محض دریافت کردن مطالعه کنم و حتما برای شما نیز خلاصه ای از آن را خواهم نگاشت.

پیتر دیاماندیس خیلی آدم جالبی به نظرم می رسد! یکی از جملاتی که از او خیلی دوست دارم این است که برای این که میلیاردر شوید بهتر است کاری بکنید که به 1 میلیارد نفر کمک کند.

 

Peter-Diamandis-Fahmidam.net

دیک کوستولو که مدیر عامل سابق شرکت توییتر در فاصله سال های 2010 و 2015 بود. در طول این مدت او مسئول رشد و مدیریت کسب و کار جهانی این شرکت بود. دیک پیش از توییتر موسس FeedBurner بود که در سال 2007 توسط گوگل خریداری شد. جالب است که او در کارنامه اش تجربه کاری به عنوان کمدین لحظه ای (بداهه) دارد و البته تیپش هم غلط انداز نیست! پیش از شرکت فید برنر  او دو شرکت دیگر را در عرصه دیجیتالی به وجود آورده بود.

 

اسکات گالووی استاد بازاریابی دانشکده کسب و کار NYU Stern است که استراتژی برند و بازاریابی دیجیتال را تدریس می کند. اسکات به مشاوره برند برای نام های تجاری معروف با دامنه کاری مختلف از لویی ویتون و شنل گرفته تا Four Seasons اشتغال دارد. مشاوره دادن او در زمینه استراتژی دیجیتال است. علاوه بر آن، موسس شرکت RedEnvelope است که یک شرکت بازرگانی الکترونیکی است که در بازار بورس نزدک 120 میلیون دلار ارزش گذاری شده است.

دس تراینور کارآفرین و استراتژیست ایرلندی است که از موسسان شرکت Intercom است. این شرکت یک شرکت نوپا در عرصه ارتباط با مشتری است که با داشتن بیش از 7000 مشتری توانسته 66 میلیون یورو جذب سرمایه داشته باشد.

او از موسسین شرکت Exceptional که الان جزوی از Rackspace شده به شمار می رود. دو کتاب “اینترکوم در مدیریت محصول” و اینترکوم در درگیر کردن مشتری” نیز نوشته اوست. نقش هایی که او در کسب و کار بر عهده دارد استراتژی محصول، بازاریابی محتوا، پشتیبانی مشتری و  آموزش مشتری است.

 

پی نوشته: بحث از شرکت توییتر شد، شاید شنیده باشید که اخیرا مدیریت اجرایی این شرکت به یک ایرانی قَدَر، امید کردستانی واگذار گردید. کسی که در رشد دو شرکت گوگل و نت اسکیپ تاثیر به سزایی داشته است و با داشتن توئیت هایی کمتر از انگشتان دست به این سمت رسیده است! تا شاید بتواند نهایتا توییتر را به یک شرکت سودآور تبدیل کند.

 

دیدگاه بگذارید

avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  Subscribe  
مرا آگاه کن از