روزنگاشته ها

مرور مختصری به رویداد سال آینده NBF 2016 بخش دوم

در انجمن کسب و کار نوردیک سال 2016 در حوزه فرهنگ، Jessica Jeckly، Vineet Nayar، Amy Chua و Ed Catmull سخن خواهند گفت.

وینت نایار مدیر اجرایی و نویسنده ایست که در کارهای بشردوستانه هم مشارکت می کند. او مدیر عامل پیشین شرکت HCL Technologies بوده که (با ظرفیت بازار 21 میلیارد دلار) در حوزه فناوری اطلاعات در هند فعالیت می کند و 6 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است. در مدت زمانی که این شرکت را رهبری می کرد با یک رویه چشمگیر توانست به شکل نمایی رشد درآمد و فروش شرکت را چندین برابر کند.

وینت نویسنده کتاب “ابتدا کارمندان، سپس مشتریان: سر و ته کردن مدیریت سنتی” از انتشارات کسب و کار هاروارد است.

ایمی چوآ پروفسور مدرسه حقوق Yale که سابقا وکیل وال استریت بوده است. او نویسنده کتاب های پر فروش “سرود نبرد بَبر مادر” و “بسته بندی سه گانه” است. کتاب اول در مورد مقایسه نوع تربیت فرزندان با روش غربی و تربیت با روش شرقی و خصوصا چینی است که مطابق نقد نیویورک تایمز، سرگرم کننده، صادقانه و مفرح و الهام بخش فکر است. و کتاب دوم در مورد این است که چگونه سه روند غیر محتمل، ظهور و سقوط گروه های فرهنگی در امریکا را توجیه می کند. یا به گونه دیگر چه چیزی موفقیت را تعیین می کند. به این شکل که چگونه برخی گروه ها بهتر از بقیه کارها را انجام می دهند. ایمی یکی از 100 فرد تاثیر گذار سال 2011 مجله تایم است و عنوان یکی از اندیشمندان بی باک مجله آتلانتیک در سال 2011 را در کنار باراک اوباما و استیو جابز کسب کرده است.

با این همه تبلیغات خیلی اغوا کننده به نظر می رسد که حتما نگاهی به کتاب های او بیندازم.

NBF2016-Fahmidam.net

اد کاتمول که از موسسین شرکت پیکسار است. مدیر فعلی استودیوهای انیمیشنی والت دیزنی و پیکسار و معاون سابق بخش کامپیوتر لوکاس فیلم است. جایی که او توسعه را در زمینه های گرافیک کامپیوتری، ویرایش ویدئو، بازی های ویدئویی و صداگذاری دیجیتال را مدیریت کرده است. او کتاب “خلاقیت: فایق آمدن بر نیروهای نادیدنی که در سر راه الهام بخشی واقعی قرار می گیرند” را نوشته است و علاوه بر آن، تا کنون 5 جایزه آکادمی را از آنِ خود کرده است.

جسیکا جکلی، کارآفرین و سرمایه گذاری است که تمرکزش بر روی شمول مالی، اقتصاد شراکتی و عدالت اجتماعی است. یکی از موسسین موسسه غیر انتفاعی “کیوا” است که اولین وبسایت جهانی وام های کوچک فرد به فرد است. که از سال 2005 تا کنون این موسسه بیش از 700 میلیون دلار پول از وام دهنده ها را به کارآفرینان 206 کشور جهان رسانده است. با این خدمات می توان از 25 دلار شروع کرد به قرض دادن به کارآفرینان کم بضاعت تا مقادیر بالاتر تا بتوانند سرمایه قابل ملاحظه ای را برای شروع کسب و کارشان فراهم کنند. ایده کار او در سال 2006 یکی از بهترین ایده های سال 2006 از دید مجله نیویورک تایمز شناخته شد.

جسیکا کتاب “گِل، آب، آجر” را نوشته است که درباره الهام گرفتن از کارآفرینانی است که بیشترین را با کمترین انجام می دهند.

 

 

 

دیدگاه بگذارید

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
مرا آگاه کن از