روزنگاشته ها

عضویت در سایت

پیش نوشته طولانی و احتمالا کم ارزش: (اگر حوصله و وقت ندارید این پیش نوشته را نخوانید……متاسفانه یا شوربختانه دانش من از دنیای وب و اینترنت زیاد نیست و امیدوارم که این بی سوادی من باعث آزار خوانندگان سایت در تغییر دائم فرمت سایت،قالب آن و ظاهر و باطن آن نشده باشد.

به هر روی، پس از مدتی تلاش ناموفق برای پاک کردن کاربران اسپمی که احتمالا روبوت هستند، و این کاربران روبوتی به طور خودکار اعلام عضویت در سایت می کردند. دو رویکرد در ابتدا وجود داشت: یک این که در آغاز به کارِ سایتِ فهمیدم، این کاربران بدون تایید مدیریت می توانستند عضو شوند و برای این که آن ها را از کاربران واقعی به شکل دستی تشخیص دهم مجبور بودم تک به تک این کاربران موذی! را حذف کنم.

در این حین بود که این کاربران اسپمی، قصد نفوذ و هک به قسمت مدیریتی سایت را داشتند. و چون نمی توانستند رمز را پیدا کنند پس از چند تلاش ناموفقِ آنان، ورود به سایت بعضا برای خودم هم غیر ممکن می شد! سپس در رویکرد دوم یاد گرفتم که می توان دسترسی کاربران جدید را محدود کرد و برای کاربران محدودیتی گذاشت که نیاز به تایید باشد و با قرار دادن رمز دوم از این که خود نویسندگان اصلی از پست کردن مطالب محروم شوند جلوگیری به عمل آمد. اما هم چنان این دوستان با مروت به این کار انسان آزاری خود ادامه می دادند و درخواست های عضویت زیادی از سوی کاربرانی که به جد فارسی زبان نبودند دریافت می کردم. (بعضا کامنت های نامربوط هم می خواستند بنویسند!)


Membership- Fahmidam.net

…..پایان پیش نوشته کم ارزش (حالا بخوانید!) خلاصه کلام تصمیم گرفتم که قسمت عضویت سایت را فعلا و تا کسب دانش بیشتر یا استعانت از دوستان باسواد در این زمینه به حالت تعلیق یک جانبه در بیاورم. اما برای این که از ورود دوستان جدید به سایت محروم نشویم، یاران جان می توانند از طریق ایمیل info@fahmidam.net نام و ایمیل خود (و در صورت تمایل معرفی کوتاهی از خودشان که بتوانیم بهتر هم دیگر را بشناسیم) را برای ما ارسال کنند تا به شکل دستی نام کاربری و رمز ورود برایشان ارسال شود. سپس در اولین ورود می توانند رمز ورود را تغییر دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  Subscribe  
مرا آگاه کن از