درباره ما

 

علی اکبر جنیدی هستم. به دلیل شرایط کاری ام در فنلاند (هلسینکی) و تهران زندگی می کنم. در سال 2016 شرکت مشاوره کسب و کار ایران و فنلاند، سوئومیران، SuomIran را بنیان گذاری کردم که در حوزه فناوری های پاک و انرژی خدمات مشاوره ای و فنی مهندسی به همراه توسعه مشترک پروژه به مشتریان فنلاندی و ایرانی ارائه می کند. همچنین کتاب فوق العاده خواندنی افسانه کاریزما Charisma Myth را برای اولین بار به زبان پارسی ترجمه کردم که به زودی به بازار خواهد آمد.

علی آهی هستم. فنلاند زندگی می کنم و این روزها در حال انجام و اتمام پژوهشهای دانشگاهی در حوزه تجارت بین الملل هستم. سال 1389 بود که از ایران برای ادامه تحصیل به فنلاند اومدم. از بچگی به محیط زیست خیلی علاقه داشتم و برای همین، سال پیش بود (1395) که تصمیم گرفتم، در کنار فعالیتهای پژوهشیم، در دانشگاه هلسینکی در حوزه علوم جنگل شروع به تحصیل کنم. فکرش رو اصلا نمی کردم که این همه مدت فنلاند بمونم اما زندگیِ دیگه. مطالعه رو دوست دارم و سعی می کنم هر چند وقت یکبار مطلبی در مورد چیزهایی که فهمیدم، بنویسم.

IMG_4134

تابستان 94 بود که علی اکبر با راه اندازی سایت فهمیدم، وبلاگ نوشتن رو شروع کرد. علی آهی هم بهار 96 بود که به علی اکبر ملحق شد. هر دوی ما چند سالی هست که فنلاند زندگی می کنیم.

هدف اصلیمون از نوشتن در فهمیدم اینه که خودمون رو بهتر بشناسیم. البته دوست داریم اون چیزهایی که فهمیدیم رو با بقیه هم به اشتراک بذاریم. در مورد تجربه ها و مطالعاتمون می نویسیم: خلاصه ی کتابهایی که خوندیم، کشورِ فنلاند و تفاوت هاش با ایران، مهارتهای کسب و کار، طبیعت و اکوسیستم های طبیعی. خوشحال می شیم که با نظراتتون به بهبود کیفیت مطالب کمک کنید.