سریال شارک تنک، آکواریوم کوسه

باربارا کرکران کیست؟ – معرفی سرمایه گذاران سریال شارک تنک

باربارا کُرکُران (Barbara Corcoran) یکی از دو خانم سرمایه گذار سریال شارک تنک است که زندگی نامه اش این طور آغاز می شود.

او در خانواده ای با 10 خواهر و برادر که در یک آپارتمان دو خوابه زندگی می کردند بزرگ شد. پدرش سخت کوش ترین فردی است که می شناسد، کسی که روزها در یک چاپخانه کار می کرد و شب ها کامیون ها را می شست. مادرش خانه دار بود.

باربارا مشکل دیسلکسیا یا نارسا خوانی داشت Dyslexia (توضیح داخل پرانتز که در گونه ی ساده یعنی کسی که نمی تواند درست حروف را بخواند، فیلم دیدنی هندی “تاره زمین پَر” Taare Zameen Par یا “مانند ستاره ها بر روی زمین” با بازی امیرخان به این موضوع اشاره می کند) به خاطر همین خیلی اهل رویا پردازی بود (چنین افرادی ذهن تصویرسازشان خیلی قوی است) و به همین دلیل او را خنگ می پنداشتند. “زندگی من وقف این شد که ثابت کنم که خنگ نیستم.”

مدرکی در زمینه آموزش گرفت و فارغ التحصیل شد. وارد کار معلمی شد. از آن کار متنفر بود. 22 بار شغل های مختلف را امتحان کرد. با دوست پسرش آشنا شد. نهایتا شغل فروشندگی را انتخاب کرد و در آن موفق بود. با دوستش شرکتی را تاسیس کردند و 49-51 (باربارا 49) سهام را تعریف کردند. با یک وام 1000 دلاری کارش را شروع کرد در سال 1971. شرکتشان کارش اجاره دادن آپارتمان ها در نیویورک بود. کار خانم کورکوران این بود که سرتاسر شهر بچرخد و درها را برای مشتری ها باز کند، با آن ها صحبت کند و ملک ها را بهشان بفروشد، او یکایک آن دقایق را دوست داشت. در عرض دو سال، 14 تا فروشنده استخدام کرد و نیم میلیون دلار فروخت.

5 سال بعد دوست پسرش، با منشی شرکت ازدواج کرد! به همین خاطر، کسب و کارشان را از هم جدا کردند. دوستش به او گفت که سر زندگی ات شرط می بندم که از پسش بر نمی آیی. این توهین انگیزه ای شد که باربارا کورکران بیشتر از پیش تلاش کند. باربارا می خواست که بزرگترین کارگزار ملک و املاک در نیویورک شود. بقیه فکر می کردند که او به عنوان یک زن فقط زیباست و او را جدی نمی گرفتند. فضای کاری او اکثرا توسط مردان اشغال شده بود و به عنوان یک زن نیاز به جسارت زیادی داشت. باربارا اما نوآوری داشت و اولین شرکتی بود که ملک و املاک را در اینترنت می فروخت. مزیت رقابتی او این بود که متفاوت بود، همه ی رقیبانش مرد بودند!  در 2001 بیشترین فروش را در نیویورک داشت. او در آن سال شرکتش را به 66 میلیون دلار فروخت. اکنون کسی که با 9 خواهر و برادر دیگر در یک خانه دو خوابه زندگی می کرد، یک پنت هاوس دارد. باربارا 68 ساله است و با همسر و دو فرزندش در منهتن نیویورک زندگی می کند.

دیدگاه بگذارید

avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  Subscribe  
مرا آگاه کن از