بهبود مهارت های فردیرویدادهای کارآفرینی

آریانا هافینگتن و اثر شبکه های اجتماعی بر چشم انداز ارتباطات (قسمت اول)

در این پست می کوشم تا سخنرانی خانم آریانا هافینگتن در رابطه با چگونگی تحول بخشیدن شبکه های اجتماعی بر چشم انداز ارتباطات را برایتان تصویر کنم و نظرات خودم را هم در لابلای فرمایش این بانو می نگارم.

الگوی سنتی که بر روی کاناپه می نشستیم و اخبار را هضم می کردیم به الگوی هضم اخبار و قرار دادن آن بر روی اسب های تیزرو تغییر کرده است.

آریانا که سردبیر و مدیر مسئول گروه رسانه ای هافینگتن پست (Huffington Post) است، مدیریت یکی از شناخته شده ترین برندهای رسانه ای اینترنتی را بر عهده دارد. در سال 2013 او در میان لیست قدرتمند ترین زنان که توسط موسسه Forbes به چشم می خورد هم چنان که نام او دو بار در لیست TIME 100 نیز قرار گرفته است.

از تاثیرات شبکه های اجتماعی می توان به حذف کردن سلسله مراتب اشاره کرد، چنان که نخست وزیر و یک نوجوان بی خانمان می توانند در کنار هم سخن بگویند.

او از تغییر رویکرد سازمانش که به شدت از ایده های جدید استقبال می کند گفت که قرار است نیمی از سایتش به ویدئو اختصاص یابد. (شاید به این دلیل که مردم کمتر حوصله خواندن دارند و تصویر را به متن ترجیح می دهند چنان که اینستاگرام هم که با تصویر کار می کند روند رو به رشدی را دارد)

از دید او جدای از این که باید اخبار پوشش داده شود، او به اقبال مردم به روش زندگی که به کاهش استرس و تنش و افزایش بهره وری فردی کمک می کند علاقه مند است. موفقیت فقط پول و قدرت نیست، بلکه آسایش و خوب بودن، خردمندی، حیرت و بخشندگی را هم در بر می گیرد.

ما امروزه در دنیای اتصال دائمی و بدون قطع شدن زندگی می کنیم. حتی محل کارمان می تواند در جیبمان باشد.

فرآیند انجام کار های همزمان (Multitasking) تا جایی زیاد شده است که مقالات علمی به سمت موضوعاتی نظیر “مضرات موبایل در هنگام راه رفتن برای سلامتی” از این جهت که “عامل برخی از تصادفات رانندگی به دلیل متن نویسی در هنگام قدم زدن” است!

اهمیت دستگاه های هوشمند ما به قدری است که چیزی به نام “آگاهی از درصد باتری گوشی موبایل” وجود دارد و زمانی که مثلا به 20 درصد می رسد و ما شارژر نداریم چگونه می تواند بر روان ما اثر بگذارد!

در دنیایی زندگی می کنیم که اگر خبری خونی باشد به سرعت نشت می کند و قابل پنهان سازی نیست.

کارآفرینی خصوصا کارآفرینی مبتنی بر ارزش آفرینی اجتماعی به شدت می تواند تحت تاثیر رسانه های نوین، کسب و کارهایشان را فراگیرتر کرده و توسعه دهند.

رویکرد جالبی که به اختصاص بخشی از ظرفیت رسانه به اخبار مثبت برای تقویت خوش بینی و روحیه مخاطب اخبار دارد، چیزی که باعث شد تا من نیز جدی تر به مهرورزی نیکان روزگار نگاه کنم.

از دید آریانا روزنامه نگاران مشاهده گران ایده آل نیستند که بتوانند اطلاع رسانی صرف کنند. آگاه شدن مخاطبان از اخبار کافی نیست، بلکه در کنار اطلاع یافتن از اخبار می بایست توانمندتر شده، سرگرم تر شده و رشد فردی کنند.

صفحه آغازین هر برندی از دید او مهم ترین بخش برند به حساب می آید. تیتر های خبری نیز باید حس توامی از درام و مناسبت داشته باشند که حاوی خلاقیت باشد تا بتواند حس قضاوت را به جای توان ذهنی بیدار کند.

وی در ادامه سوالی را پرسید که با پاسخ شگفت انگیزی از طرف حضار مواجه شد. در پست بعدی این سوال و این نکته مهم را برایتان بازگو می کنم.

IMG_3440.jpg-Fahmidam.net

کلید واژه ها: آریانا هافینگتن، شبکه های اجتماعی، ارتباطات، روش زندگی، مهرورزی نیکان روزگار، برند، خلاقیت، توانمندی، رشد فردی، رسانه، کارآفرینی اجتماعی، هافینگتن پست، Multitasking، سرگرمی

دیدگاه بگذارید

avatar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  Subscribe  
مرا آگاه کن از