آریانا هافینگتن و اثر شبکه های اجتماعی بر چشم انداز ارتباطات (قسمت دوم)

سوالی که خانم هافینگتن از حضار پرسید و او را به حیرت واداشت این بود که چند نفر در هنگام خواب موبایلشان را شارژ و یا استفاده می کنند و چون دست های زیادی بالا رفت او گفت که اگر همه حرف های امروز مرا فراموش کردید این نکته را حتما به یاد داشته باشید:

30 دقیقه قبل از خواب حتما تمام وسایل الکترونیکی نظیر موبایل و تبلت و کامپیوترتان را خاموش کنید و از اتاق خوابتان خارج کنید و در هنگام خواب شارژشان نکنید.

اگر این کار را رعایت نکنید ذهنتان درگیر اتفاقاتی است که در این دستگاه ها می افتد و یا نور آبی تبلت ها و گوشی ها باعث اختلال خوابتان می شود و روز بعدی را خوب آغاز نخواهید کرد. کما این که بسیاری از افراد زودتر از آن که به همسرشان یا افراد نزدیکشان صبح به خیر بگویند به صفحه موبایلشان نگاه می کنند.

وی تعدادی مثال از تیترهای خلاقانه مجموعه اش زد و با توجه به این که با سیاست های دونالد ترامپ خیلی موافق نیستند چهره طنزی از صحبت های او در مجموعه خبریشان شکل داده اند!

نکته جالبی که او مطرح کرد این بود که از همه گروه های سنی و جمعیتی باید بازخورد راجع به رسانه های آنلاین داشت و نظرات مردم از روز اول خیلی مهم باید قلمداد شوند.

دنیای امروز دنیای دموکراتیزه شدن رسانه است و کم کم از حالت انحصار که در اختیار چندین کمپانی محدود بود دارد خارج می شود.

در ادامه او در مورد بهترین و بدترین تصمیمی که در زندگیش گرفته بود سخن گفت.

بهترین تصمیمش شروع کردن هافینگتن پست بود، (پدر آریانا روزنامه نگار و مدیر مسئول روزنامه در یونان بود که باعث شد آریانا به این شغل از کودکی علاقه مند باشد) و این که از مزیت پیشرو بودن در این عرصه بهره مند شدند.

بدترین تصمیمش استخدام یک فرد باهوش اما نادان بود که باعث شده بود جریان اطلاعات در پشت پرده در داخل شرکت شکل بگیرند و این مطلب باعث نشده بود تا آن فرد را اخراج کند. البته این تجربه باعث شد تا سیاست شرکت به گونه ای تغییر کند که از حضور چنین اشخاصی در مجموعه خودداری شود.

سپس او در ادامه با تاکید بر این که تا کنون دو تحول و انقلاب توسط زنان در تاریخ شکل گرفته است. به بیان سومین تحول اشاره کرد. تحول اول گرفتن حق رای توسط زنان بود و تحول دوم داشتن حق برابری کار و اگر چه هم چنان تعداد برابری از زنان با مردان در رده های بالای مدیریتی و رهبری در دنیا وجود ندارد اما این امر در دنیا به رسمیت شناخته شده است. تحول و انقلاب سوم را می توان این گونه عنوان کرد که زنان به جهان اعلام کنند که می توانند آن را تغییر دهند.

نکته بعدی این است که دنیا به سرعت در حال تغییر است و مردم یک خبر را به یک صورت هضم نمی کنند.

همچنین نکته دیگر، لزوم ایجاد تصویر دقیق تری از حقیقت توسط شبکه های خبری است که ارائه خبرهای مثبت و امیدبخش روند مثبتی در این راستاست.

IMG_3438

کلید واژه ها: آریانا هافینگتن، شبکه های اجتماعی، ارتباطات، رسانه، هافینگتن پست، حقوق زنان

دیدگاه بگذارید

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
مرا آگاه کن از